Kujur taastas Esimese maailmasõja veteranide moonutatud näod
Esimese maailmasõja kaevikutes tabas vaenlase kuul sõdurit tihti näkku ja seetõttu said mehed palju näovigastusi, mida kirurgid ei suutnud parandada. Lõpuks leidis üks briti skulptor lahenduse, mis andis veteranidele väärikuse tagasi.
Ühel 1917. aasta päeval astub Pariisi ateljeesse Charles Victor, Esimese maailmasõja veteran. Tal on seljas sõjaväevorm, mille rinnale on kinnitatud medalid. Need pole aga ainsad tunnusmärgid sellest, et tegu on sõda näinud mehega. Iga kord, kui Victor koduuksest väljub, tunneb ta endal teiste pilke ja näeb, kuidas inimesed temast eemale tõmbuvad või lausa teisele poole tänavat lähevad.
Esimeses ja Teises maailmasõjas sõdinud meestele polnud jõulumeeleolu loomiseks palju tarvis – piisas koduste kirjast, lihtsast kingitusest või kuusekesest barakis. Ehkki ümberringi lõhkesid mürsud ja pommid, püüdsid sõdurid jõulutraditsioone ikkagi järgida ning veidikenegi pühademeeleolu luua.
Põhjamaade südametunnistusel on mitmesuguseid minevikus toime pandud jõledusi, nagu naiste-laste massihukkamised, LSD-eksperimendid homoseksuaalidega ja sundsteriliseerimine.