Ajaloolased ei oska nimetada täpset daatumit, millal heideti esimene bumerang, kuid bumerangidega inimesi kujutatakse umbes 50 000 aastat vanadel Austraalia koopamaalingutel. See kõver ja viskaja juurde tagasipöörduv relv kujunes tõenäoliselt välja heitepuust, mis oli raske, lõikamise teel spetsiaalselt voolitud puidust kepp, millega võis saaklooma tabada umbes 150 meetri kauguselt.
Bumerang ei ole ainult jahirelv. Austraalia aborigeenide jaoks, kes elavad maailma võib-olla kõige külalislahkusetuma maastikuga paigas, oli bumerang oluline riist, mis täitis mitut funktsiooni. Bumerangiga kaevati auke, võeti maha põõsaid, süüdati lõkketuli ja seda kasutati isegi muusika tegemiseks ning helisignaalide abil sidepidamiseks. Bumerang moodustas olulise osa muistse inimese n-ö ellujäämisvarustusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlaste hinnangu järgi kujutatakse koopa seinal veist, kes kuulus liiki, mis on nüüdseks Borneol välja surnud.
Nad olid maailma esimesed maadeavastajad, kuni nende maa vallutasid valged eurooplased. Nad olid elanud unenägude ajal, mis sai ootamatult otsa. Tule meiega aborigeenide rännakule Aafrikast oma unistuste maale.
Luu ja koe analüüs näitas, et 31 000 aastat tagasi Borneo saarel elanud inimene jäi pärast jala eemaldamist ellu.