Vana kivitahvel kogus ühes Prantsuse muuseumis 120 aastat tolmu, enne kui teadlased mõistsid selle 3900 aasta vanuse objekti sensatsioonilist sisu.
„See on tõenäoliselt maailma vanim maakaart, mis on mingi ala kohta iial tehtud. Leidub teisigi kivisse kraabitud kaarte, ent need on üldjuhul mõne piirkonna väljanägemise tõlgendused. See kaart siin näitab maa-ala teatud kindlal skaalal,“ ütles doktor Clément Nicolas Inglismaa Bournemouthi ülikoolist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üle kogu Euroopa leiab tuhandeid megaliitehitisi, mis on rajatud tonnideraskustest kivirahnudest. Siiani teadsid teadlased mõistatuslike monumentide kohta väga vähe. Üks Göteborgis töötav arheoloog pakkus nüüd vastuse küsimusele, miks muistsed inimesed need üldse ehitasid.
Belgiast avastatud tulekivist teramike analüüs näitab, et meie esivanemad kasutasid odade heitekauguse ja löögitugevuse suurendamiseks odaheitjaid juba 30 000 aastat tagasi.
Tähelepanelik arheoloog päästis ruunikivi, mis tuli välja Taanist ühe perekonna köögipõranda alt. Tegemist on Taani kõige vanema ruunitekstiga.