Taani kuninglik Araabia ekspeditsioon lõppes halvasti
7. jaanuaril 1761 saadeti Taani kuninga õnnistusel teele Euroopa ajaloo esimene teaduslik ekspeditsioon. Teadlased pärinesid Taanist, Rootsist ja Saksamaalt. Elusana pöördus neist tagasi üksainus.
Mehed, kes 4. jaanuaril 1761 Kopenhaageni hämaras kõrtsis kohtusid, olid põnevil ja ootusrikkad. Selleks oli ka põhjust: juba mõne päeva pärast pidid nad minema reisile, millesarnast polnud keegi Euroopas varem ette võtnud. Algama pidi esimene puhtakujuline teaduslik ekspeditsioon kaugetesse maadesse.
On 1965. aasta. Kosmosevõidujooks on täies hoos. Esialgu on Nõukogude Liidul USA ees edumaa. Edu kannustab ning kõik kosmosega seonduv on erilise tähelepanu all. Eestlastel õnnestub olukorda ära kasutada ning alustada uute uurimissuundadega. Antarktikasse saadetakse esimene Eesti teadusasutuste esindaja, kelle ülesandeks saab seal helkivate ööpilvede vaatlemine.
1519. aastal lahkus Fernão de Magalhãesi juhtimisel Sevillast viie laeva pardal 270 meest. Nende eesmärk oli seilata ümber maakera. Nad võitlesid metsikute paganatega, kohtusid ühe sultaniga ja nägid siidi rõivastatud elevante. Kolmeaastane seiklus läks neile aga kalliks maksma – koju tagasi jõudis ainult 18 meest.
Aastail 1921–1924 rändas Taani polaaruurija Knud Rasmussen arktilises Põhja-Ameerikas, et välja selgitada, kust on inuitid pärit. Külm ja nälg muutsid retke eluohtlikuks.