• 03.02.24, 06:18

Artiklisari Eestimaa linnused: Sakala pealinn Viljandi tehti maatasa

Muinasaegse Sakala pealinnast, omaaegsest võimsast Viljandi linnusest pole praeguseks peaaegu mingeid arheoloogilisi jälgi.
© Robin Raspel
  • © Robin Raspel
Kui uskuda Eesti keele­teadlast Paul Alvret, siis on Viljandi nimi seotud viljakusega ehk tegemist on sõnaga „vili“, millele on lisatud tüüpiline järelliide -ndi. Läbi kogu muinasaegse ajaloo ehk alates viikingi­ajast ei olnudki Viljandi linnu­sel ja selle lähedal asunud ava­asulal või mitmel asulal ilmselt ühtegi suuremat konkurenti Sakala maakonnas.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.17, 18:37
Madisepäeva lahingus langes eestlaste kuningas
Septembris möödus 800 aastat Madisepäeva lahingust – eestlaste suurimast välilahingust muistses vabadusvõitluses. Taplusest on ülevaate andnud preester Henrik oma „Liivimaa krooni­kas“, põgusamalt vaadeldakse sündmust ka paaris teises vanemas allikas. Nende põhjal on võimalik analüüsida lahingu eellugu, käiku ja tulemusi.
Lood
  • 08.06.24, 06:47
Artiklisari Eestimaa linnused: Rõuge linnuse võim tugines kaubandusele
Ajal, mil Otepää, Viljandi ja Tartu olid üksnes kohaliku tähtsusega linnused ja asulad, eksisteeris Kagu-Eestis üks Mandri-Eesti olulisimaid viikingiaja tõmbekeskusi – Rõuge muinaslinnus. Rõuge tõusis esile tänu vilkale kaubavahetusele, mille üks osa võis olla orjakaubandus.
Lood
  • 20.08.23, 14:09
Saaremaal Valjalas oli muinasaja lõpus linn
Muinasasulat kaitses kolmekihiline kindlustiste vöönd, mida aja jooksul märkimisväärselt täiendati.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele