Charles Dickens kujutas viktoriaanliku ajastu klassidesse jagunenud Londonit oma elukogemuse põhjal. Jutus „Jõululaul“ andis kirjanik jõulupühadele aga sellise vormi, nagu me seda tänapäeval tunneme.

- © Heritage Auction Gallery
Kas teadsid, et Charles Dickens leiutas tänapäevalgi sagedasti kasutatava ilukirjandusliku võtte, mis jätab lugeja peatüki lõpus põnevile ning motiveerib teda teose juurde tagasi pöörduma; või seda, et tema õpetas meid ütlema: „Häid jõule!“; või et ta kirjutas nii kirglikult ja palju, et see läks talle maksma elu? Charles Dickens, kes soovis siitilmast lahkuda vaikselt, sai Westminsteri kirikus riikliku matuse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööstusrevolutsioon sai alguse Suurbritanniast, kuid lapstööjõuta ei suudetud tehaseid käimas hoida. Seitsmeaastased orvud saadeti tekstiilivabrikutesse, kus jõhker peks, kehv toit ja tööõnnetused olid igapäevased. Üks neist lastest oli Robert Blincoe, kelle traagiline lapsepõlv vapustas aastaid hiljem britte südamepõhjani.
Ta oli 28aastaselt mahalaskmisest mõne minuti kaugusel. Ta saadeti Siberisse pagendusse. Seejärel kaotas ta ruletilaua taga kõik. Kõigest hoolimata õnnestus Fjodor Dostojevskil kirjutada mitu maailma parimat romaani.
A. A. Milne kirjutas lõbusaid ja mõtlemapanevaid lugusid karupoeg Puhhist esialgu oma poja meeleheaks. Kui 100 aakri metsa lood jõudsid miljonite lugejate kätte, muutusid need poisile painajaks.