• 23.08.25, 08:00

Ereste aare Viljandimaalt

Kullassepatooted ja peaehted Eesti varauusaja alguse aaretes
Ereste aare Pornuse mõisa lähedalt. Ereste aarde leiukoht jääb Halliste kirikust mõne kilomeetri kaugusele.
  • Ereste aare Pornuse mõisa lähedalt. Ereste aarde leiukoht jääb Halliste kirikust mõne kilomeetri kaugusele.
  • Foto: mauri kiudsoo / AI 739–743 / 745–748
Eestimaalt leitud ajaloolise aja aarded kuuluvad valdavas osas ajajärku, mis hõlmab 16. sajandi teist poolt ning 17. sajandi algust. See on aeg, mil oma elu kaotas oluline osa siinsest elanikkonnast. Liivi sõja ja Poola-Rootsi jätkusõja aegse vaenutegevuse ning väikesest jääajast tingitud ikalduste ja näljahädade tagajärjel jäi peremeheta arvukalt maapõue maetud aardeid.

Seotud lood

Lood
  • 08.02.25, 05:09
Tehumardi peitvara tõendab läänemeresoomlaste osalemist muinasaegses pronksikaubanduses
Läänemeresoomlaste rajatud kindlustatud asulad Eestis olid hõlmatud pronksikaubanduse võrgustikku. Täpsemini tegeldi siin Skandinaavia vanametalli töötlemisega.
Lood
  • 30.04.25, 14:06
Turistid leidsid Tšehhimaal tohutu kuldaarde
Kaks turisti, kes jalutasid Tšehhi linnakese Dvůr Králové nad Labem lähedal oleval Zvičina mäel, avastasid kuldaarde, mis koosneb sadadest müntidest, ehetest ja muudest kuldesemetest. Aare on arvatavasti peidetud 20. sajandil.
Lood
  • 19.05.25, 15:48
Rooma kauge kuma Eestist leitud aaretes
Nendes Rooma müntides, mis muinasajal Eestisse jõudsid, nähti siinmail mitte raha, vaid väärismetalli varu.
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.25, 15:41
Viasat History telekanali augustikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele