• 01.05.15, 13:21
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Hauakamber paljastas senitundmatu kuninganna

Tšehhi arheoloogid tegid üllatava leiu, mis võib heita valgust Egiptuse esimestele püramiidirajajatele.
Hiljuti leitud hauakambrist viib tunnel mastabasse.
  • Hiljuti leitud hauakambrist viib tunnel mastabasse.
  • Foto: J. R. Lazaro & AFP/Scanpix
Prahas asuva Karli ülikooli arheoloogid leidsid Kairo lähedal asuvast Egiptuse V dünastia vaaraole Neferefrele (2460–2458 eKr) pühendatud hauakompleksist tundmatu kuninganna matmispaiga. Kuninganna maa-alusest hauakambrist viis tunnel vaarao Neferefre püramiidi juurde.

Seotud lood

Lood
  • 01.09.18, 18:03
Tutanhamoni hauas pole salaruume
Lood
  • 16.05.24, 14:13
Giza püramiidide juures on maa-alune anomaalia
Giza nn suure püramiidi ehk Cheopsi püramiidi lääneküljel asub senitundmatu maa-alune struktuur, avastas rahvusvaheline teadlaste töörühm.
Lood
  • 01.07.19, 18:14
Tutanhamoni hauakamber üheksa aasta järel taas avatud
Hoolimata sellest, et hauakamber avatakse nüüd taas, hakatakse igapäevast turistide hulka tõenäoliselt piirama.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.11.25, 13:51
Viasat History telekanali novembrikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele