Praegu on Taani kuninga aed avalik teemapark, mida piiravad keskajal püsti aetud kolm torni. Soovijail on võimalik mööda kaitsekäiku läbida koguni nelja torni, kogedes sel moel suisa üle Euroopa ainulaadset elamust. Tornidest ja kaitsekäigust on turistidel tore nautida vanalinna katusemaastikku.
Kui kunagised kaitsetornid 18. sajandil erastati, siis asuti siinseid torne elamuteks ümber ehitama ning alale kujundati all-linna suurim ja kauneim aed, mis oli vaatamisväärsus juba tsaariaegsetele ränduritele. 1920. aastate lõpul kaalus linn tollase kinnistuomaniku ettepanekut osta ala ära ning kujundada see avalikuks pargiks. Tehing jäi tollal kõrge hinna tõttu katki, aga Nõukogude ajal, juba 1950. aastate lõpust alates, on siin järjekindlalt kujundatud avalikku teemaparki. Seda ülesannet oli Nõukogude ajal lihtsam realiseerida, kuna toona ei olnud eraomanikke ega pidanud järgima ka rahvusvahelisi muinsuskaitsenõudmisi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aastasadu on Eestit valitsetud Toompealt, olenemata sellest, kes parajasti võimul on. Keskajal ehitati Toompea linnusele neli torni, vabariigi päevil sai üks neist erilise tähenduse – Pikk Hermann koos sinimustvalge lipuga muutus vabaduse sümboliks. Okupatsioonide ajal on alati leidunud julgeid patrioote, kes on püüdnud tornis võõrlippu meie trikoloori vastu välja vahetada.
Harald Sinihamba ringlinnuste ehitamiseks läks tarvis parimat insenertehnilist taipu ja tuhandeid töölisi. Peagi pärast valmimist jäeti need ootamatult maha.