Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Tehnoloogia paneb näo ja nime kokku
Programm leiab näos 27 punkti, mille põhjal tunneb isiku ära ka teistel fotodel.
Arvutiteaduste professor Kurt Luther lõi arvutiprogrammi, mis suudab Ameerika Ühendriikide kodusõja ajal tehtud fotodelt identifitseerida nimetuid isikuid. Luther ergutab kõiki fotosid üles laadima Civil War Photo Sleuthi kodulehele. Sinna pandud pilte analüüsib arvuti muu hulgas biomeetriliste näitajate põhjal ning leiab teised fotod, kus sama inimene peal on. Inimeste habe ega soeng programmi tööd ei sega. Luther on juba leidnud mitu pilti oma esivanematest.
Tehisintellekt on ajalooliste mustvalgete filmiklippide värvimise lihtsaks teinud. Kas seda tehes anname vanadele kaadritele uue elu või hoopis manipuleerime ajalooga, andes sellele võltsvärvide võõba?
Rootsi politsei ei suutnud 16 aasta jooksul lahendada Linköpingis toime pandud topeltmõrva. Siis aga pakkus oma abi genealoog Peter Sjölund, kes kasutab suguvõsade uurimiseks arhiivimaterjalide kõrval ka DNA-analüüse. Temal kulus juhtumi lahendamiseks viis nädalat.