Viikingiaegne kangas säilis maa sees üle 1000 aasta
Ühest viikingiaja hauast leidsid arheoloogid rõivakanga tüki, mis polnud ära lagunenud. Selliseid leide tuleb ette väga harva, mistõttu on teadlased riidetüki üle väga rõõmsad.
Norras Trondheimi lähedal Hestnesi külas sattusid arheoloogid erakordsele leiule. Umbes 900. aastast pärit hauas lebanud naisel oli kalmu sängitamisel seljas paljude tikanditega keep. Hoolimata ligi 1100aastasest mulla all veedetud ajast oli natuke kangast säilinud.
Oslo arheoloogide rõõmuks tuli sadu aastaid tühjana seisnud aiast päevavalgele väärikas viikingihaud. Haruldasest leiust võib olla abi teaduslikus töös.
Norra naine koristas oma surnud vanemate maja, kui leidis asjade seast imelikud metallitükid. Isa oli need leidnud 40 aastat tagasi. Kohalik muuseum sai esemeid uurides suure üllatuse osaliseks.
Saagades võisid viikingiaegsed naised otsustada lahingu tulemuse, kamandada kuningaid ja vallutada uusi kontinente. Tutvustame ajaloo kõige kuulsamaid ja kurikuulsamaid viikinginaisi – neidki, kes tegelikult on välja mõeldud.