• 01.11.21, 14:14

Arstid võistlesid ravitsejate ja lausujatega

Nakkushaigused, alkoholism, prostitutsioon ja laste suremus – nende probleemidega tuli noore Eesti riigi tohtritel rinda pista kõige rohkem. Ravikindlustust enamasti polnud ning igas haiglas kehtisid omad hinnad. Külades tegutsesid edasi ravitsejad, lausujad ja hambatõmbajad, kel puudus arstiharidus.
© Tallinna Linnamuuseum / Eesti Ajaloomuuseum
  • © Tallinna Linnamuuseum / Eesti Ajaloomuuseum
Noor Eesti riik oli samamoodi nagu muu Euroopa hädas jõudsasti lokkavate nakkushaigustega. Neid peeti osaks igapäevaelust ja neist võitu saamisest ei osatud unistadagi. Probleem oli alguse saanud juba Esimese maailmasõja ja Vabadus­sõja ajal, mil suurimad tapjad olid mitte lahingud, vaid just nakkus­haigused, eriti kogu maailmas levinud Hispaa­nia gripp ja sõdurite hulgas palju pahandust teinud tähniline tüüfus. 

Seotud lood

Lood
  • 01.09.18, 19:32
Eesti autotranspordi algus - suurtel kiirustel ja hulgakaupa ...
Tallinna Saksa Gümnaasiumi tüdrukud 1933. aastal teel Padisele.
Lood
  • 01.05.18, 15:37
Peata kanana liikluskeerises: liiklusõnnetuste ajalugu Eestis
Esimene inimelu nõudnud liiklusõnnetus, mille üks pooli oli auto, toimus 1896. aastal Londonis. Hukkunud naisterahva surnukeha uurinud arst arvas, et sedasorti rumalusi ei juhtu enam kunagi. Ta eksis sügavalt. Uueks tulijaks – autoks – polnud valmis inimesed, veo­loomad ega teed. Ent tehnika võidukäiguga on alati käsi käes käinud ka ohutusalane teavitustöö. Niisamuti Eestis.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele