Noormehe mäss ülihoolitseva isa vastu tekitas maailmareligiooni: Buddha on virgunud
2500 aastat tagasi mässas üks noormees ülihoolitseva isa vastu. Siddhārtha Gautama lahkus isa paleest ja tantsutüdrukutest, et valida askees ja lihasuretamine. See läks talle maksma peaaegu elu, kuid siis leidis ta vastuse, mida oli otsinud.
Buddhast on küll palju pilte ja kujusid, kuid keegi ei tea, kuidas ta välja nägi. Teda kujutatakse sageli lootoseasendis, palja ülakehaga, mõnikord suure palja kõhuga, mõnikord küljel lebamas, teinekord naermas, aeg-ajalt kiilaspäisena. Kes ta oli? Kui inimesed talt seda küsisid, andnud ta legendi põhjal ebamääraseid vastuseid.
Enamik meist arvab, et budism on kõikehõlmav ja rahumeelne religioon. Iidsed pühakirjad aga näitavad, et ka Buddhal oli oma varjukülg: tema paradiis polnud mõeldud naistele.
Kuigi 4. sajandil oli manihheism üks maailmareligioonidest, levides Pärsiast Hiina ja Hispaaniani, õnnestus võimukatel valitsejatel neile sobimatu usund hävitada. Lõpp tehti peale nii selle asutajale Manile kui ka tema õpetusele.
Iseäraliku sekti eesmärk oli luua piiranguteta seksi abil maailma õnnelikemate inimeste ühiskond. Kui võimud hakkasid seksiguru mustade linade vahel nuuskima, puhkes ümbruskonnas seletamatu epideemia.