• 05.06.25, 16:05

Miks meeldis hipidele Volkswageni buss?

Volkswagen Type 2 oli populaarne hipibuss.
  • Volkswagen Type 2 oli populaarne hipibuss.
  • Foto: Getty Images & Paul Dackel
Hitleri suur soov oli, et loodaks rahvaauto, mida igaüks osta jaksaks. See idee sobis väga hästi ka hipide põhimõttega elada võimalikult lihtsalt. Saksamaa Volkswagenit (sks k „rahvaauto“) oli lihtne ja odav hooldada ning hipid hoidsid tänu sellele raha kokku, kuna varuosad ei maksnud palju ning autot sai ise parandada. Lillelastele meeldis iseäranis Volkswagen Type 2, millega sõideti 1960. aastail ühelt festivalilt teisele. Ruumikas masin sobis täiuslikult nende rändava eluviisiga, sest sinna mahtus palju inimesi.

Seotud lood

Lood
  • 10.06.23, 07:05
Kas autod on sõitnud auru jõul?
20. sajandi alguses hakkas teedel nägema üha rohkem sõiduautosid, kuid autole sobiva kütuse suhtes polnud veel üksmeelt.
Lood
  • 19.05.25, 15:57
Milline on kõige hullem õnnetus motospordi ajaloos?
Maailma suurim motovõistlus muutus 1955. aastal Le Mansis katastroofiks, kui auto lendas kiirusega 200 km/h publiku sekka. Hoolimata lahvatanud leekidest keeldusid korraldajad võistlust peatamast.
Lood
  • 04.03.25, 05:36
Le Mansi rallisõitjad näitasid reeglitele tagumist tuld
1923. aastal toimub Prantsusmaal Le Mansi linna lähedal esimene autode ööpäevasõit. Plaani järgi pidi see olema kontrollitud tingimustes toimuv vastupidavusralli, kus kõigil osalejatel on võrdsed võimalused. Kuid kohe pärast stardi­pauku unustavad kiirust armastavad võistlejad kõik reeglid ja suruvad ohtlikest teeoludest hoolimata gaasi põhja.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.05.25, 15:33
Viasat History telekanali juunikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele