Ta pani oma maalidega ahhetama Hispaania kuningakoja ja paljud teised õukonnad. Tema maalitud portreed mängisid olulist rolli riikidevahelises diplomaatias ning tema palkamine oli kallim kui Kolumbuse Ameerika-ekspeditsioon. Tallinnas sündinud Michel Sittow oli renessansiaja kunstitäht, kes aga unustati sajandeiks.

- © Bridgeman Images & Wikimedia Commons
On 1507. aasta karge märtsipäev, kui Tallinna kodanik Michel Sittow kummardub laua kohale ja kirjutab järgmised read: „Auväärt isandatele, kui minu õnnis ema 1501. aastal püha Katariina päeval [25.11.1501] jumala juurde läkitati, viibisin mina kõrgesti sündinud kuninganna, Hispaania kõige armulisema emanda auväärses teenistuses Toledo linnas, ja kui ma olin veel oma kõrgesti sündinud vürsti ja isanda hertsog Philippi tühine teenistuja, sain ma temalt loa oma pärimisasjad korda ajada.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
20. sajandi alguses jõuab esimene põlvkond eesti kunstnikke Pariisi, et näha maailmakunsti ja õppida töövõtteid oma kuulsatelt ametivendadelt. Pariis on vaimselt rikas, ent kunstnike igapäevaelu kasin – siin elamiseks tuleb kannatada nälga ja kehvi elutingimusi.
Caravaggio oli samamoodi nagu Michelangelo ja Leonardo da Vinci jumalakartlik maalikunstnik, ent tas peitus ka tume, mõrvarlik pool. Kõikjal, kuhu ta läks, voolas veri.