• 01.07.21, 14:47

2200 aasta vanused jumalakujud Türgist

© Prof. Dr. Nevzat Çevik
  • © Prof. Dr. Nevzat Çevik
Arheoloogid kaevasid Türgi muistse linna Myra varemeis välja Kreeka teatri varemeid ning said tõsise üllatuse osaliseks. Teatri jäänused paiknesid selle peale rajatud Rooma amfiteatri all. Kreeka teater, mis töötas 4. sajandist eKr kuni aastani 30 pKr, oli täis väikeseid terrakotakujusid.
Kuni 2200 aasta vanused figuurid kujutasid nii Antiik-Kreeka jumalaid kui ka tavaelanikke. „Näis, nagu oleksid muistse Myra elanikud elustunud ja rännanud meie aega,“ kirjeldas väljakaevamiste juht Nevzat Çevik oma muljeid.

Seotud lood

Lood
  • 01.09.16, 11:51
Jumalate häll Türgis
Kui arheoloogid hakkasid 1995. aastal Kagu-Türgis ühel künkal kaevama, polnud neil aimugi, et nende avastused muudavad kõiki teooriaid, mis teadlastel selle hetkeni varase kiviaja kohta olid.
Lood
  • 01.02.18, 10:46
Lastele pandi lelud hauda kaasa
Mänguasjade seas oli näiteks selline kujuke.
Lood
  • 21.08.24, 18:38
Türgist leiti 8000 aasta vanune naisekuju
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 17:18
Viasat History telekanali maikuu vaatamissoovitused
Viasat History on nagu pilet ajarännule, kus kohtad põnevaid ajaloolisi lugusid ja ekspertide arvamusi. Sul on parim istekoht, et näha pöördelisi hetki ajaloos ja inimesi, kes on minevikku kujundanud. Viasat History telekanal on saadaval enamiku Eesti teleoperaatorite pakettides.

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele