• 20.02.22, 17:41

Kas Iru linnamägi võis olla Kalevipoja kodu?

Iru linnamäelt võisid pronksiajal alguse saada Kalevipoja legendid. Just seal oli tänase Tallinna vanim asulapaik, mille ajalugu ulatub neoliitikumini. Viikingiajal oli Iru tähtis rahvusvaheline keskus viikingite Idateel.
© Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum
  • © Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum
Iru küla on mainitud juba Taani hindamisraamatus Hirvae nime all, mis tuleneb ilmselt Pirita jõe endisest nimest Hirvejõgi või Hirve oja (Hirvenoye).

Seotud lood

Lood
  • 06.08.24, 06:22
Iru muinaslinnus, Idatee esimene valvur
Enamikule lugejatele pole ehk tundmatu Tallinna lähedal Pirita jõe käärus asuv Iru muinaslinnus, mida tuntakse ka kui Iru Linnapära. Meritsi lääne poolt saabujale oli see esimene maamärk eestlaste maast.
Lood
  • 07.04.24, 07:14
Artiklisari Eestimaa linnused: keegi pole Rakvere muinaslinnust näinud
Kes meist ei teaks nimesid Rakvere, Tarvanpea (Tarvanpää) ja Wesenberg ning seda, et Rakveres asus enne kivilinnust eestlaste muinaslinnus? Kui me aga süüvime Rakvere linnuse uurimisloosse, siis avastame, et suurema osa ajast on meie kindel teadmine põhinenud üksnes oletusel.
Lood
  • 08.10.24, 06:58
Artiklisari Eestimaa linnused: Pöide oli Saaremaa keskus viikingiajast kuni Jüriööni
Pöide linnus koos Asvaga oli viikingiajal oluline Saaremaa keskus, kust kontrolliti rahvusvahelist kaubateed. Viimased uuringud näitavad, et linnus püsis kasutuses Jüriöö ülestõsuni. Kas linnuse peremees võis sellel ajal olla ka eesti soost ülikuperekond? 
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele