Ühel tehnikanäitusel New Yorgis demonstreeris mehaanik Elisha Otis 1854. aastal läbimurdelist leiutist. Ameeriklase lihtne, kuid geniaalne mehhanism tagas, et lift alla ei kuku. Leiutis muutis kogu maailma suurlinnade elu igaveseks.
New Yorgis seisvas Kristallpalees puhkis aurumootor ning see heli täitis terve hoone. 1854. aasta mais toimus selles klaasist ja terasest näitusepaviljonis üks maailma suurimaid tehnikanäitusi. Hulk pealtvaatajaid seisis hoone keskel ja jälgis ärevusega draamat, mis ootamatult nende silme ees hargnes. Rihmade ja hammasrataste segadikus tõstis aurumootor suurt puitplatvormi meeter meetri haaval näitusesaali katuse poole. Platvormil seisis 42aastane mehaanik ja leiutaja Elisha Graves Otis, kes oli ammu oodanud päeva, mil ta saanuks esitleda oma uuenduslikku tõsteseadet. Otis nautis etendust jälginud rahvahulga jäägitut tähelepanu.
Kui Gustave Eiffel sai ülesande ehitada Pariisi keskele maailma kõrgeim torn, olid intellektuaalid selle vastu. Prantsusmaa juhtivad kunstnikud ja kirjanikud kaebasid linnavalitsusele, kui õudseks see rajatis kujuneb. Linnavalitsus ei kuulanud vaimuinimesi ning 1889. aastaks oli maailma ikoonilisim ehitis valmis.
1920. ja 1930. aastail esitasid hulljulged reaktsioonina Esimese maailmasõja julmustele kõikvõimalikke trikke, mida võiks pidada enesetapukatseteks. Näha sai rattasõitu lennuki kõhu all, akrobaatikat kõrghoonetel ja kõrgushüppeid sõiduautoga.