• 10.07.24, 06:58

Tšehhi ekspeditsioon leidis kõrbest Araabia Stonehenge’i

Omaani kõrbe seni uurimata osas sattusid Tšehhi arheoloogid suurepärastele leidudele. Nende seas on salapärased kivikompositsioonid, 300 000 aasta vanused kirved ja ka piirkonna vanim kalmekoht.
© Roman Garba / Alžběta Danielisová, CAS
  • © Roman Garba / Alžběta Danielisová, CAS
Omaani Duqmi provintsis läbiuurimata kõrbes tegid Tšehhi arheoloogid tähelepanuväärseid avastusi. Liiva seest leiti 2000 aasta vanuste kiviringide jäänused. Niisugust muistset kivistruktuuri nimetatakse triliidiks ja leidu on juba võrreldud Suurbritannia Stonehenge’iga, ainult et need kõrbest avastatud kiviringid on palju väiksemad, õieti lausa miniatuursed. Kiviringide dateerimisel said muinasteadlased abi Tšehhi teaduste akadeemialt.

Seotud lood

Lood
  • 01.10.21, 13:03
Hiiglasliku hauakääpa seest leiti Ukraina Stonehenge
Ukraina lõunaosast leiti meetrikõrgustest kivirahnudest koosnev ring, mis asus ühe suure hauakääpa sees. Rajatis meenutab pisut Stonehenge’i, kuid on sellest vanem.
Lood
  • 01.12.24, 05:17
Inglismaal kaevati välja 300 000 aasta vanused hiigelkirved
Arheoloogidel pole aimugi, milleks neid kirveid kasutati või kes varastest inimliikidest need valmistas. Praktiliseks kasutamiseks on need ilmselgelt liiga suured.
Lood
  • 03.11.22, 10:10
Tähelepanelik arheoloog päästis köögipõranda alt leitud ruunikivi
Tähelepanelik arheoloog päästis ruunikivi, mis tuli välja Taanist ühe perekonna köögipõranda alt. Tegemist on Taani kõige vanema ruunitekstiga.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele