
- © Kościuszko Foundation in New York & Shutterstock
Kasakate ajalugu ulatub tagasi 13. sajandi keskpaika. Euraasia steppides asusid türgi rahvad, kelle ülemvõimu murdsid mongolid. Sellest tekkis võimuvaakum, mille tagajärjel paljud erinevad rahvakillud asusid elama just sinna. Venemaa lõunaosas pärisorjuses elanud talupojad otsustasid rõhumise eest pageda riigi piirialade steppidesse, kus kujunes vene, ukraina ja türgi elementidega kasakate kultuur.
Sõjaväelisteks kogukondadeks organiseerunud kasakate kultuur sisaldas palju enamat kui üksnes sõjapidamiskunsti. Kasakakogukondade kujunemine algas 15. sajandil tänapäeva Ukraina ja Lõuna-Venemaa aladel. Ka karjakasvatuse ja põlluharimisega tegelnud kasakad organiseerusid sõjaväelisteks kogukondadeks, mida juhtisid valitud pealikud. Kasakakultuuri lahutamatu osa oli elujärje parandamine sõjakate röövretkedega naabrite juurde, Musta mere äärsed türklased kogesid kasakate röövretki iseäranis palju. Kasakad sattusid 17. sajandil (1654) Venemaa võimu alla, kuid neil võimaldati enda kultuuri säilitada, kui nad panid välja sõjalise üksuse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kasakad olid sündinud sadulas ja kappasid rajaleidjatena Siberisse, et laiendada Ivan Julma impeeriumi. Tsaari sõdalaste teel seisid aga ees salakavalad tatarlased.
Tätoveering on Yakuzasse kuulumise üks tunnusmärke ning see katab sageli kogu keha. Tätoveeringute tegemine on valus, sest neid tehakse primitiivsete vahenditega traditsioonilisel viisil.