Pildid Siberimaalt: kümnend täis arreteerimisi ja küüditamisi
Siia artiklisse koondatud fotod ja joonistused jutustavad Nõukogude ajal küüditatute ja laagritesse saadetute igapäevaelust, töödest, tegevustest, neid ümbritsenud loodusest ning inimestest, kellega nad kokku puutusid.
Vanu fotosid silmitsedes lipsab peast läbi tuntud tõdemus, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Fotolt vastu vaatav silmapaar, kaugusse suunatud pilk, mõni ese laual või toanurgas, viisud jalas ja rebasekraega palitu seljas, jõuludeks äraehitud mänd või kask, katkine aknaruut, traageldatud käiseäär ning paljud muud detailid võivad oma tundelisuse või realistlikkusega osutuda ootamatult kõnekaks.
Teine maailmasõda lõppes ametlikult 1945. aastal, kuid Balti riikides käisid lahingud edasi. Hitleri armee asemel oli sisse tunginud Stalini oma. Baltimaalased peitsid end sügavatesse metsadesse, et jätkata vabadusvõitlust.
Petrogradi kommunistid korraldasid 1923. aasta 3. aprillil protestiaktsiooni Eesti Vabariigi peakonsulaadi juures. Esmalt loobiti konsulaati kividega, siis hakati tulistama ning viimaks tungiti sisse hoonesse, mis rüüstati. Peakonsul Viktor Tomberg pääses eluga.