Prantslased võtsid 1914. aasta lõpus kasutusele uue relva, mis tekitas Saksa sõdurite seas suurt hirmu. All lahinguväljal olevatele Saksa sõduritele heideti lennukeilt fléchette’e ehk sadu umbes 15 sentimeetri pikkuseid nõelteravaid terasnooli. Korraga heideti umbes 500 fléchette’i, mis said raskusjõu mõjul langemise ajal suure kiirenduse.
Ühes tolle aja ajakirjas kirjeldas õudusest haaratud britt 1915. aastal seda, kuidas prantslased relva lehma peal katsetasid. „Kolm noolt tabas lehma ja läksid temast läbi ning tungisid maasse.“ Sakslaste sõnul, kes seda surmavat noolesadu kogesid, võis selline nool inimese pealaest sisse tungides liikuda läbi terve keha ning tulla välja jalatallast. „Noolerünnaku korral oli targem lebada maa peal siruli, sest siis läbistab sind tabanud nool vähemat arvu elundeid,“ ütles üks rünnakus ellujäänutest. Peagi hakkasid nooli kasutama ka sakslased.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sellal kui liitlased kõrgel lendavate pommitajatega Saksa linnu purustasid, töötasid Saksamaa parimad insenerid välja erakordselt kiire rakettlennuki, mis suutis nelja minutiga 12 kilomeetri kõrgusele tõusta. See väike, kompaktne hävituslennuk oli maailmasõja kiireim lennumasin.
Sakslased teavad, et liitlaste pealetung tuleb, ja nad on seda juba mitu kuud ka oodanud. Äkki ühel hommikul hakkavad rannal maabuma liitlasvägede üksused. Sakslased teevad kaitses oma parima, kuid mõistavad peagi, et pealetungi pole võimalik peatada. Nüüd on neil vaid üks eesmärk: ellu jääda.