• 01.11.16, 13:53
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Egiptuse muumiad Tartu ülikoolis

Üks kahest poisslapse muumiast, mille Otto von Richter Egiptusest kaasa tõi.
© Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
  • © Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
Liivimaa maanõunik ja Väimela mõisnik Otto Magnus von Richter kinkis 1819. aastal Tartu ülikoolile Egiptusest ­pärit esemete kollektsiooni. Kogu oli kuulunud tema pojale Otto Friedrich von Richterile, kes juba varases nooruses tundis suurt huvi kaugete maade vastu. Rännakud viisid teda Egiptu­sesse, Väike-Aasiasse, Kreekasse ning Alam-Nuubiasse, kus tal õnnestus hankida kohalikku kultuuri ja olustikku kirjeldav kogu. Otto Friedrich suri 1816. aastal Smürnas (tänapäeval Izmir). Reisil kogutu, sh Vana-Egiptuse muumiad, jõudis siiski Eestisse.

Seotud lood

Lood
  • 31.07.24, 06:15
Kuidas valmistasid egiptlased muumiaid?
Egiptuse palsameerijad töötasid Niiluse lääne­kaldal templites, eluhoonetest kauge­mal. Ükski harilik inimene ei tohtinud teada saada, kuidas muumia valmistamine käib.
Lood
  • 08.05.22, 15:21
Egiptuse vaarao oli ümber lõigatud ja tal olid head hambad
Lood
  • 01.09.21, 18:50
Egiptuse muumia kõhus on loode
Kui egüptoloogid skannisid muumiat, mida pidasid preestriks, siis said nad üllatuse osaliseks.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele