• 20.06.24, 13:59

Vabadussõja-aegsed sõjakirjasaatjad ei muutunud propagandistideks

Eesti ajalehtede sõjakirjasaatjad kajastasid Vabadussõja ajal sõjasündmusi võrdlemisi objektiivselt, hoidudes propagandisti ja vihaõhutaja rollist, kirjutab ajaloolane Toivo Kikkas ajakirjas Methis avaldatud artiklis.
© Päewaleht
  • © Päewaleht
Läänemaailmas sai sõjakirjasaatjate institutsioon alguse 19. ja 20. sajandi vahetusel ning esialgu oli reporteritel suhteliselt suur vabadus kajastada sõjasündmusi tõepäraselt. Esimese maailmasõjaga kaasnenud massiivse propagandasõja käigus muutusid aga näiteks Briti lehtede kirjasaatjad üha enam propagandistideks.

Seotud lood

Lood
  • 24.12.22, 14:59
Kes oli ajaloo esimene sõjakorrespondent?
Britid uskusid, et nende armeed juhivad vaprad ja tublid ohvitserid. 1850. aastail tegi ajaloo esimene sõjakorrespondent ajaleheveergudel avalikuks armee tegeliku olukorra.
Lood
  • 01.10.21, 10:14
Vallakirjutaja: „Ja minu najal vaid seisab see terve vald siin koos!“
Tsaariaegne vallakirjutaja polnud hall paberimäärija, vaid mõnel pool oli ta hoopis valla tähtsaim mees. Kogenud kirjutaja pani oma pilli järgi tantsima nii vallavolikogu kui ka -kohtu. Sel moel võis ta lohakil valla õitsengule viia, ent võis ka usaldust kuritarvitada.
Lood
  • 01.07.20, 17:37
Eestlased maailmasõja hakklihamasinas
Esimesse maailmasõtta mobiliseeriti ligikaudu 80 000 eesti meest. Nad said tunda nii tööstusliku sõjapidamise õudusi kui ka paljurahvuselise armee alandusi. Oma kogemustest kirjutasid mehed kirjades ja päevikutes.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele