• 07.10.24, 06:35

Esimene naine ujub üle La Manche´i väina: lainete kuninganna Gertrude Ederle

1920. aastail oli pikamaaujumine vaid meeste ala ja La Manche’i ületamine oli ujujatele sama, mis Džomolungma vallutamine mägironijatele – ülim eesmärk. Keegi isegi ei mõelnud sellele, et ka naised suudavad nii pikka maad ujuda, kuni lainetesse hüppas 20aastane Gertrude Ederle.
© Getty Images
  • © Getty Images
Tuul ulgus halastamatult ja majakõrgused lained tõusid Gertrude Ederle ees, keda nii perekond kui ka meedia kutsusid armastavalt Trudyks. Looded olid pööranud 20aastase USA ujuja vastu, kes heitles Inglismaa kaldale jõudmise pärast. Vihma valas tumedast taevast kui oavarrest ning puksiirpaadid Alsace ja La Morinie rullusid vees küljelt küljele.

Seotud lood

Lood
  • 23.08.24, 06:19
Naised hiilisid merele: kleitides piraadid ja maskeeritud madrused
Legendid räägivad mehistest meremeestest, kes astusid julgelt vastu ulgumere ohtudele ja kellel oli tüdruk igas sadamas. Tegelikkuses ei pidanud nõrgem sugu alati ainult kail ootama. Ajaloos on paljud näiteid naistest, kes läksid vaesuse eest põgenedes või seiklusi otsides merele – ja olid sama edukad kui mehed.
Lood
  • 27.01.25, 05:13
Sõjajärgse aja trikimeeste hulljulged mängud surmaga
1920. ja 1930. aastail esitasid hulljulged reaktsioonina Esimese maailmasõja julmustele kõikvõimalikke trikke, mida võiks pidada enesetapukatseteks. Näha sai rattasõitu lennuki kõhu all, akrobaatikat kõrghoonetel ja kõrgushüppeid sõiduautoga.
Lood
  • 01.12.20, 13:40
10 skandinaavlast muutsid USAd
Pole midagi ameerikalikumat kui romuralli, Greyhoundi buss ja Mount Rushmore’i mäkke raiutud neli kivist presidenti. Tegelikkuses on need loonud Skandinaavia immigrandid. Paljud Põhjamaadest Ameerikasse ümber asunud mehed ja naised jätsid oma uuele kodumaale püsiva jälje.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele