• 17.04.22, 15:47

Keegi ei tahtnud algul seda laket juua, kuid riknenud vein Champagne’ist muutus moeasjaks

Kunded jälestasid keelel tekkivat kihisevat tunnet ja isegi šampanja väidetav isa Dom Pérignon võitles mullide vastu. Siis aga said mulliveini maitse suhu janused inglased.
© PHOTO JOSSE / LEEMAGE / GETTY IMAGES / SHUTTERSTOCK
  • © PHOTO JOSSE / LEEMAGE / GETTY IMAGES / SHUTTERSTOCK
Humoristil ja kirjanikul Mark Twainil ei saanud sellest kunagi küllalt. Seeliku­kütt Casanova pidas seda jooki „asendamatuks abivahendiks võrgutamisel“. Vene tsaar Peeter Esimene võttis voodisse minnes kaasa lausa neli pudelit kõnealust märjukest. Kõditavate mullidega šampanja, kergemeelne jook, on iga peo kõrghetk.

Seotud lood

Lood
  • 10.03.23, 06:59
Mungad päästsid veini ja jõid seda ise!
Keskaegsed mungad pidid olema vagad ja hoiduma patust, ent lubaduse pidamine oli raske. Euroopas olid just mungad need, kes tootsid kõige enam veini ning kloostrite keldrid olid joovastavaid jooke täis.
Lood
  • 29.01.24, 15:00
Nüüd teame, kuidas vanade roomlaste vein maitses
Ajaloolased julgevad pärast põhjalikku uurimistööd väita, et Rooma impeeriumis toodetud veinid olid oluliselt kvaliteetsemad, mitmekülgsemad, pikema säilivusajaga ning parema maitsega, kui seni arvatud.
Lood
  • 24.02.25, 05:33
Viini rahutuvi töö nõudis palju šampanjat ja kauneid naisi
Napoleon ajas Euroopa riigid 19. sajandi alguses hukatuse äärele. Austria diplomaat Klemens von Metternich punus visalt rahuplaani ning see töö nõudis palju šampanjat ja kauneid daame.
  • ST
Sisuturundus
  • 01.04.25, 21:07
Viasat History telekanali aprillikuu vaatamissoovitused

Kuulsad ehitised

Kuritöö ja karistus

Viikingid

Poliitika

Katastroofid

Arheoloogia

Tagasi Imeline Ajalugu esilehele