Ametlikult Stasi palgal olnud isikute arv kasvas iga aastaga – alates selle loomisest 1950. aastal kuni Berliini müüri langemiseni 1989. aastal.
1989. aastal oli Saksa DV riikliku julgeolekuministeeriumi (Ministerium für Staatssicherheit, Stasi) koosseisus täiskohaga tööl 80 000 inimest. Stasi ülesanne oli välja selgitada, jälgida, leida, kinni pidada ja üle kuulata neid, kes tegutsesid SDV sotsialistliku ühiskonna vastu. Stasi olulisimaks töövahendiks olid need 175 000 mitteametlikku tsiviilagenti, kes olid värvatud silmi lahti hoidma ja teada andma igaühest, kes vähegi võinuks riigi vaenlaseks osutuda. 1989. aastal leidus Saksa DVs iga 1000 elaniku kohta viis koputajat. Võrdluseks,
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ida-Saksamaa pidi endast kujutama sotsialistlikku ideaalriiki. Tegelikult tundsid elanikud end nii halvasti, et paljud neist valisid vabasurma.
30 aastat tagasi tähistasid sakslased ja suurem osa maailmast Berliini müüri langemist. See rajatis oli linna poolitanud ning hoidnud idasakslased piiri taga. Vabadusiha ei olnud aga vaibunud. 1989. aastaks oli surve kasvanud nii suureks, et müür langes.
Ida-Saksamaa agendid sokutati Lääne-Saksamaale, kaasas lilled, vein ja pakk kondoome. Nende ülesanne oli võrgutada üksildasi sekretäre ning panna need naised endi huvides spioneerima.