Eesti NSV pealinnas Tallinnas ei maksa hotelli toateenijale jätta jootraha, vaid pigem mingi väike kingitus, õpetas Lääne-Saksa ajakiri 1980. aasta alguses turiste, kes valmistusid siia olümpiaregatti vaatama tulema.
„Teised maad, teised kombed,“ tõdes ajakiri Schöne Welt olümpia-eelse Tallinna elu-olu kohta. Lääne-Saksa reporterile torkas silma, et Venemaal (nii nimetasid lääne inimesed kogu Nõukogude Liitu) ei tuntud telefoniraamatuid ja raske oli leida isegi rongide sõiduplaane. Seda olevat ajakirjanikule põhjendatud asjaoluga, et välisturistil polevat niikuinii kellelegi helistada ning ka iseseisev sõitmine Tallinnast mõnda teise linna ei olnud soovitatav.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Turismi abil püüdis natsivõim ergutada oma maa vaesuvat töölisklassi. Välismaalastele püüti jätta Saksamaast muljet kui õitsvast, arenenud ja rahumeelsest riigist. Üksnes vähesed väliskülalised aimasid klantsiva fassaadi taga toimuvat.
Reisirong Balti Ekspress, mis pidas ühendust Leedu ja Poola piiril asuva Šestokai ning Tallinna vahel, sattus 1998. aasta juulis reisijate ehmatuseks ootamatult Venemaale.