Medici dünastia: tagasihoidlikest villakaupmeestest said maailma rikkaimad pankurid
Medicite perekond ei säästnud vahendeid, et sõlmida kasulikke liite ja kõrvaldada vaenlasi. Mõne aastakümnega said tagasihoidlikest Firenze villakaupmeestest maailma kõige rikkamad pankurid. Neile oli võlgu isegi paavst.
Ülestõusmispüha 26. aprillil 1478. aastal kulges esialgu tavapäraselt. Firenze linna elanikud valmistusid kirikusse minema ning seda tegid ka vennad Lorenzo ja Giuliano de’ Medici, kes tegelikult oma panga kaudu linna elu juhtisid. Giuliano oli tol pühapäeval küll otsustanud missa vahele jätta, sest tundis end pisut haiglasena, kuid kaks tuttavat meest keelitasid teda siiski kaasa minema ning toetasid teda teel katedraali.
Stuartid, Hohenzollernid ja Romanovid valitsesid oma riike pikalt, kuid kaotasid võimu revolutsioonide või sõdade tõttu. Tänapäeval eksisteerib enamik kunagisi dünastiaid üksnes ajalooraamatuis.
Indulgentsimüüjatel olid 16. sajandi algul käed tööd täis, kuna Saksamaal tuli meelitada kristlasi uue Peetri kiriku ehitamiseks raha välja käima. 1517. aastal läks jumala andestusega kauplemine ühe mehe arvates üle piiri.
Indulgentsimüüjatel olid 16. sajandi alguses käed tööd täis, kuna Saksamaal tuli kristlasi meelitada uue Peetri kiriku ehitamiseks raha välja käima. 1517. aastal läks jumala andestusega kauplemine aga ühe mehe arvates üle piiri.